OZ Venuša informuje - Pozvánka medzi Turčianske Venuše

Pamätám sa na to dobre - krátko po operácii prsníka ma sestrička v nemocnici chcela potešiť a odporúčala mi prihlásiť sa do Klubu Venuša, v ktorom sú vraj združené ženy s rovnakým postihnutím. Vôbec ma to nenadchlo. Predstavila som si spoločnosť skormútených, ubolených žien, ktoré sa vedia rozprávať iba o svojom nešťastí.

Aký omyl! Ale to viem až teraz, po niekoľkoročnom členstve a navštevovaní podujatí, ktoré nám pomaly vari už aj poniektorí začínajú závidieť.

Veľmi stručne vymenujem aspoň niektoré, pretože viem, že podobné mylné predstavy o "Venušiach", takmer všetky ženy, ktoré po operácii prsníka znovuzačínajú. Možno im to pomôže skôr nájsť cestu medzi TURČIANSKE VENUŠE, aby spolu s nimi

  • raz do týždňa chodili plávať do krytej plavárne v škole na Hurbanovej ulici
  • pravidelne cvičili pod vedením lekárky, čim môžu predísť možným pooperačným komplikáciám
  • stretávali sa s psychologičkou a nachádzali odpovede na otázky, ktoré ich zaujímajú
  • absolvovali relaxačné pobyty, alebo turistické výlety
  • pomohli pri organizovaní Dňa narcisov 

A dalo by sa vymenúvať ešte viac. Nechcem ale písať štatistiku, ani správu o činnosti. Iba pozývam medzi nás.

Od novembra sme občianske združenie, pomenované Turčianske Venuše. Jeho členmi môžu byť osoby staršie ako 18 rokov, ktoré súhlasia so stanovami a cieľom nášho združenia. Usilujeme sa v ňom poskytovať podporu ženám po onkologických operáciách prsníka a snažíme sa o to, aby sa čo najskôr zaradili do zdravej spoločnosti. Je nás viac ako 90, vo veku od necelých 40  až po viac ako 80 rokov.

 V roku 2011 vyšiel o náš článok v ONKOMAGAZÍNe.